Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

Нашите разлики нè прават уникатни и посебни, вклучувајќи ги и необичните делови на телото. Благодарение на Интернетот, луѓето можат да ја споделат нивната уникатност со целиот свет. Па, во продолжение погледнете неколку фотографии од навистина необични нарушувања и делови на телото.

1. Холт-Орам синдром – недостаток од коски во рацете и дланките

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

2. Палците имаат повеќе коски, па наликуваат на другите прсти

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

3. Да, дури и очите можат да имаат лузни

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

4. Црвената боја одговара со сè

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

5. Изгледа дека палецот не мора да биде најголем

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

6. Луѓето можат да имаат и по неколку зеници

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

7. Хетерохромијата прави луѓето да имаат различни бои на очите

Луѓе споделуваат фотографии од нивните необични делови на телото

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар