Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?

Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?

Истражувачот и уметник, Николај Лем заедно со Воугел Браунинг, поранешен работник во НАСА со докторат во полето на астробиологијата, прикажале како би изгледал светот доколку WiFi сигналот би бил видлив.Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?Тие го прикажале сигналот како кружен бран во повеќе бои: црвена, зелена, жолта, сина, портокалова, виолетова и други.Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?

WiFi е енергетско поле кое се пренесува како бранови. Брановите имаат одредена височина, растојание помеѓу нив и патуваат со одредена брзина.

Рутерите прикачени на згради, канделабри и други објекти креираат кружно поле со податоци околу нив. Овие антени имаат универзален сигнал кој се шири еднакво во сите правци“ – вели Лем.

Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив? Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив? Како би изгледал WiFi сигналот доколку би бил видлив?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. dankoo Reply

    zracenje cccccccc

Остави коментар