11 јануари 2016 | Кафе пауза

Вкусни крофни со чоколаден прелив и шеќер во прав

Интересна и вкусна идеја како да го засладите вашиот денешен ручек.

За што најчесто лажат мажите?

Во продолжение следуваат 5-те најчести лаги кои мажите им ги кажуваат на своите девојки или сопруги.

Неколку цитати по кои ќе го паметиме Дејвид Боуви

„Не знам каде ќе заминам од овде, но ветувам дека нема да биде здодевно.“
Датум: 11 јан 2016

Главоболки, грчеви, кршливи нокти и коса: Симптоми за недостаток на витамини и минерали

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамини и минерали во вашето тело.

Што сака да ни каже личноста која постојано приговара?

Ваквите луѓе знаат да бидат досадни, дури и непријатни, но ако се ваши блиски пријатели разберете ги и обидете се да разговарате со нив за тоа што навистина им пречи.
Датум: 11 јан 2016

Поучна приказна која ќе ви го стопли срцето: Мудроста и добрината на децата од Африка

Во потрага по наградата, забораваме на нештата кои се вистински важни...

Најдобрите европски градови за студирање

Овие прекрасни европски градови кријат одлични универзитети кои ве чекаат токму вас.

10-те најдобро облечени дами на наградите „Златен глобус“

Еве кои дами владееја со црвениот тепих на синоќешното издание на наградите „Златен глобус“.

12 секојдневни битки со кои се соочуваат само несмасните девојките

Доколку и вие сте познати по својата несмасност, тогаш без сомнение ќе се пронајдете во дел или пак, во сите овие точки.

Ако обожавате да носите капи, тогаш ова се идеалните фризури за вас!

Во зимскиот период најтешко е да пронајдете рамнотежа помеѓу убавата фризура и носењето капа.