Меган Трејнор и Џејмс Корден со одлична пародија на песната „All About That Bass“

Кога станува збор за новогодишни одлуки, нештата многу брзо можат да тргнат во спротивна насока. На 1-ви јануари сите сме целосно убедени дека можеме да го смениме нашиот живот, да живееме поздраво, да јадеме подобро, да бидеме поактивни… Но, овие желби како да исчезнуваат до крајот на истиот ден.

Меган Трејнор и Џејмс Корден со одлична пародија на песната „All About That Bass“

Токму тоа и ни го потврдуваат Меган и Џејмс со нивната одлична пародија. Тие ја обработиле песната „All About That Bass“, давајќи ѝ сосема нов текст кој ќе ве насмее до солзи, но и во кој без сомнение сите ќе се пронајдете. Пуштете плеј и уживајте во нивниот перформанс!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар