28 јули 2016 | Кафе пауза

7 прекрасни идеи за свадбени торти

Како и за сè во животот, така и за свадбените торти постојат одредени трендови кои се менуваат низ годините.

Кози како домашни миленици: Зошто тие стануваат исти како кучињата?

Ако имате куче знаете дека тоа е најдобриот пријател на човекот и секојдневно сè повеќе се уверувате во таквото тврдење.

Забавни мачки кои едноставно нема да ви се верува дека навистина постојат

Од антички времиња, луѓето обожувале мачки и воопшто не е тешко да се најде причината за тоа.

Најдобриот совет од една мајка што некогаш сте го чуле

Во денешното современо општество кога сите се преокупирани со изгледот и материјалните работи, тешко е да се научи детето да ги цени вистинските вредности.

10 знаци дека сте во многу подобра форма отколку што мислите

Неколку пропусти не прават многу разлика и не би требало негативноста да ви застане на патот и да ве спречи во остварувањето на вашите фитнес цели.

Нов летен тренд на фризура: Дали сте чуле за „секстура“?

Новиот тренд на фризура е идеален за летото. Дали можете да погодите кој е неговиот сојузник?

Какви се навистина момците родени во знакот на Јарец?

Момците родени во знакот на Јарец се вистински божји дар.

Момците откриваат што мислат за девојките кои со себе носат презервативи

Иако сѐ уште постојат поделени мислења во врска со ова прашање, денес не е никаква тајна дека и жените уживаат во сексот и истиот редовно го практикуваат.

4 ситуации кога е сосема во ред да бидете себични

Себичноста е лоша особина, но таа понекогаш може да ви ги подобри односите со другите, доколку се употребува на правилен начин.

Какви промени ќе доживеете кога ќе ја сретнете вашата сродна душа?

Дури и да не верувате во сродни души и да мислите дека сте си доволни сами на себе, сигурни сме дека би сакале да пронајдете партнер кој ќе биде вистинскиот за вас.
12