Дали можете да ги забележите чудните детали на овие познати уметнички дела?

Дали можете да ги забележите деталите кои не припаѓаат на овие познати уметнички дела?

Ако се сметате себеси за добро образован љубител на уметност, тогаш сигурно верувате дека многу добро ги познавате овие дела. Сте ги гледале во книги, на компјутерските екрани, а некои од нив можеби дури и во живо, во уметничките галерии ширум светот. Токму затоа и решивме да го тестираме вашето познавање на уметноста, како и способноста за забележување детали. Па, ајде, дали ќе успеете да ги забележите деловите кои не припаѓаат на овие ремек-дела?

 • Одговор:

  Папучите

 • Одговор:

  Ламбата

 • Одговор:

  Копчињата

 • Одговор:

  Галебот

 • Одговор:

  Седлото на црвениот преден коњ

 • Одговор:

  Гавранот на дрвото

 • Одговор:

  Шолјата со чај

 • Одговор:

  Дизајнот на чаршавот

 • Одговор:

  Чадот од оџакот

 • Одговор:

  Чашата со вино

 • Одговор:

  Капата на човекот кој танцува


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар