13 знаци дека на некој начин ги мразите сите луѓе

Дали често ви се случува кога се будите наутро, првата мисла која ќе ви помине низ главата да е дека ќе треба цел ден да се справувате со луѓето на работа, дома, во текот на другите активности? Дали таа помисла создава непријатно чувство во вашиот стомак и ве тера пак да се вратите в кревет? Можеби самата мисла дека треба да се измешате со луѓе за вас е вистински кошмар?
(0) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето
Доколку е така не грижете се, не сте сами. Многу луѓе едноставно не се создадени да бидат во друштво или да бидат затворени во просторија каде што има повеќе различни карактери. Издвоивме 13 знаци кои ќе ви потврдат дека вие не ги сакате дружењата и комуникацијата со луѓето.

1. Одбивате покани за дружење

(1) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

2. Се чудите како очите сè уште ви се на место и покрај толку многу превртувања

(2) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

3. Забавите не се баш за вас

(3) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

4. Вашата најчесто користена фраза е „Ги мразам сите“

(4) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

5. Сосема ви е во ред идејата да си останете сами до крајот на животот

(5) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

6. Не се плашите да ги навредувате луѓето

(6) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

7. „Без предрасуди“ не се однесува на вас

(7) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

8. Ги покажувате вашите недостатоци пред огромен број луѓе

(8) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

9. Ги променувате правците на движење само за да избегнете средба со познајници

(9) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

10. За вас нема ништо поубаво од тоа да одите по празен тротоар

(10) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

11. Избегнувате разговор по секоја цена и давате чудни објаснувања за тоа

(11) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

12. Не се ни приближувате до места каде има фестивали и концерти

(12) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето

13. Вашето омилено друштво е самите вие

(13) 13 знаци дека прилично многу ги мразите луѓето


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар