актер | Кафе пауза

Кијану Ривс признава дека е осамен и вели: „Немам никој во мојот живот“

„Знаете, јас сум осамен човек. Немам никој во мојот живот.“

14 причини зошто не треба да ѝ дозволувате на вашата девојка да се слика со Џејсон Момоа

Да бидеме реални, Џејсон Момоа не само што е најкул маж што некогаш сте го виделе, тој исто така е и мелем за очи.

10 инспиративни цитати по кои ќе го паметиме Алан Рикмен

Следуваат 10-те најинспиративни цитати на актерскиот гигант Алан Рикмен, кои ќе ве поттикнат на размислување.

Дами, исплакнете ги очите: Холанѓани кои ќе ви го свртат паметот

Кој би помислил дека Холанѓаните се толку добри фраери?

Мажи кои „запалија“ на Инстаграм: Нив жените ги следат во голем број

Нивните профили на Инстаграм секојдневно добиваат се поголем број следбенци. А знаете ли зошто? Погледнете ги нивните фотографии и проценете сами.

Филм за Леонардо Дикаприо направен од неговите филмови

Одличниот актер Леонардо Дикаприо доби кус филм посветен на него, односно на неговата кариера.

Куче со неверојатни актерски способности

Џиф е померанец со многу зафатен живот, бидејќи е дел од шоу-бизнисот :)

Сурово искрени цитати од Игор Џамбазов

Не прашувај гаталец, прашувај паталец.

Цитати од Марлон Брандо – актер над актерите

„Телевизијата е измислена за и неписмените да имаат причина да носат очила.“
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Бил Мареј преку очите на еден негов фан

Ви се допаѓа ли и вам популарниот американски актер? Доколку е така, ѕирнете ги илустрациите на Пол Гил.
Датум: 12 сеп 2012
, Автор:

Мајкл Бубле – мултиплатинестиот издавач кој јавноста го поистоветува со Френк Синатра

Тој е вистинска интернационална музичка сензација, пред чии вокални способности и најдобрите симнуваат капа.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Филмски маратон со Марио Касас

Избор од неколку филмови во кои Марио Касас доволно често ќе ви го окупира екранот...