20 септември 2012 | Кафе пауза

Алкохолот под микроскоп

Кога ќе го ставите под микроскоп, алкохолниот пијалак кој најчесто е во вашата чаша изгледа многу пошарено од она што се гледа со голо око, а тоа најдобро го потврдуваат овие фотографии.

Дали постои емоционално неверство?

Многумина неверството го сфаќаат како предавство на партнерот. Но дали под изневерување спаѓа само физички контакт и секс? Дали постои и емоционално неверство и дали е еднакво како и она физичкото?
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Неверојатни факти за Сонцето

Сонцето се формирало пред околу 4,6 милијарди години, но сепак е едно од најмладите во нашата галаксија...

Цитати од Марлон Брандо – актер над актерите

„Телевизијата е измислена за и неписмените да имаат причина да носат очила.“
Датум: 20 сеп 2012
, Автор:

Предизвикување експлозија со моќта на умот

Првите кои успеале во тоа се двајца интелигентни луѓе од САД, барем кога во прашање е експлозија на лубеница.

Што не смеете да правите додека сте на диета?

Не е лесно да се биде на диета. Не постојат ниту магични апчиња кои ќе ви помогнат да изгледате совршено. За тоа е потребен голем напор, но и карактер да се издржи.

Како се забавуваат мечките во Русија?

Што, всушност, прават по цел ден мечките на полуостровот Камчатка?