12 јануари 2015 | Кафе пауза

Мажи кои „запалија“ на Инстаграм: Нив жените ги следат во голем број

Нивните профили на Инстаграм секојдневно добиваат се поголем број следбенци. А знаете ли зошто? Погледнете ги нивните фотографии и проценете сами.

Како одредени луѓе влијаат врз телесната тежина на жените?

Можеби не сте знаеле, ама овие 4 видови луѓе можат да придонесат при покачувањето на вашата телесна тежина...

Обликувајте го вашето тело и збогувајте се со вишокот килограми за само 5 минути!

И покрај тоа што кратко трае, овој тренинг со сигурност добро ќе ве испоти.

5 совети за комбинирање на џемпер и фармерки

Оваа едноставна комбинација со тек на време може да стане монотона и неинтересна, па затоа е корисно да се знаат овие неколку работи во врска со неа.

Миризлива маска од какао за поголем волумен и побрз раст на вашата коса

Оваа маска го стимулира дејството на коренот на косата и го забрзува нејзиниот раст. Со редовна употреба, вашата коса ќе стане многу погуста и побујна.

Мала куќичка со извонреден поглед

Оваа традиционална куќа со модерен луксузен ентериер е сместена на врвот на карпа со поглед на морето и околниот брег и го има еден поубавите погледи кои ќе ги видите во вашиот живот.
Датум: 12 јан 2015

Најдобриот природен лек против главоболка

Доколку редовно го консумирате овој јаткаст плод, има големи шанси засекогаш да се збогувате со главоболките.

Дигитално огледало ви овозможува да „пробувате“ облека без да се пресоблекувате

За некои луѓе шопингот е забава, додека пак за други, тоа е нешто што целосно ги истоштува. Доколку и вие сте од оние личности кои не уживаат во целиот процес на шопингот, тогаш ова огледало е совршено за вас.

Одличен трик за подолга трајност на вашите хулахопки

Тие одамна се многу повеќе од грејачи за нашите нозе, тие се стилски додаток кој се јавува во секакви варијанти и може да се комбинира на различни штосни начини. Единствениот проблем е нивната трајност.
Датум: 12 јан 2015
, Автор:

3 начини на кои телесната тежина влијае на плодноста кај жените и мажите

Телесната тежина и мастите во телото играат своја улога во репродуктивниот систем на човекот.

Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Изминатава година беше убава година за модата. Удобни патики и ниски потпетици, графички принтови и инспирација од 70-тите, силни бои и гранџ/панк мотиви се дел од трендовите кои заслужуваат да се најдат на листава.
12