Куче со неверојатни актерски способности

Куче со неверојатни актерски способности

Џиф е померанец со многу зафатен живот. Може да оди на три нозе, на две нозе, во круг, се движи и наназад правејќи го „месечевиот од“, па дури знае да вози и скејтборд. Тој има половина милион лајкови на Фејсбук, а неговата фан-страница е ставена во категоријата „филмски актер/модел“ и тоа не е шега, Џиф навистина има талент за глума.
Куче со неверојатни актерски способности Тој бил дел од рекламата на Њујоршката лотарија и актер во филм со име „Adventures of Bailey: A Night in Cowtown“. Имајте на ум дека не сите кучиња се дел од шоу-бизнисот, но мора да се признае дека со толку слатко лице, Џиф заслужува да биде во центарот на вниманието. 🙂Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар