Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради

Вадим Макхоров дефинитивно е авантуристички дух! Рускиот фотограф освојува интересни, необични и тешко достапни места со цел да направи убави фотографии од креативна перспектива. Качувајќи се по високите згради без никаков страв, тој ни овозможува да уживаме во овие прекрасни глетки.

Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради

За време на своите патувања, тој решил да го фотографира и Дубаи. Овие фантастични фотографии сведочат за тие патувања кои ги документирал заедно со неговите пријатели.

Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите зградиПрекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради

Оваа пролет, тој и двајца негови пријатели предизвикаа вистински хоас, кога успеаја да се качат на врвот од пирамидите во Египет, одбегнувајќи ги вооружените стражари, притоа прекршувајќи го законот.

Талентираниот фотограф за оваа постапка изјави:

„Не сакавме да навредиме никого. Само го следевме сонот.“

Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради Прекрасни фотографии од Дубаи направени од врвовите на високите згради

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Viksi Reply

    SAKAM I JAS TAKVI SLIKI DA NAPRAVAMM :(((((

  2. Pingback: Dubai- City between dream and reality | Style Motivation

Остави коментар