Филм: Омразената осумка (The Hateful Eight)

Филм за двајца ловци на награди кои ќе се најдат во ситуација без излез

11 неверојатни фотографии кои ќе ви покажат колку всушност е мала планетата Земја

Во продолжение погледнете ги овие неверојатни фотографии за нашиот свет кои покажуваат колку навистина е малечка Земјата во споредба со другите ѕвезди и планети.

Што кажува за вас начинот на кој патувате?

Што кажуваат за вас дестинациите на кои најчесто патувате или за кои сонувате дека еден ден да ги посетите?
Датум: 15 јан 2016

7 причини зошто никогаш не треба да го ставате вашиот партнер на пиедестал

Погледнете ги следниве неколку причини зошто никогаш не треба да ги ставате вашите љубени на пиедестал.
Датум: 15 јан 2016

Единственото нешто на кое вреди да се трошат пари

Велат дека среќата со пари не се купува. Освен ако парите не ги искористите за да го купите ова.

Подеми и падови, пресврт кога најмалку очекувате: Возбудлива година за луѓето родени во овој знак

Оваа година ќе започне убаво за луѓето родени во знакот на овен, посебно на полето на работа.
Датум: 15 јан 2016

Саркастични илустрации кои ќе треба да ги погледнете двапати за да ги разберете

Животот е забавен, но тој исто така е и суров. Московскиот уметник Антон Гудим има да каже нешто во врска со тоа.
Датум: 15 јан 2016

Што вели бојата на вашата коса за вашиот сексуален живот?

Бојата на вашата коса кажува многу за начинот на кој имате секс – започнувајќи од желбата да експериментирате, па сè до вашата самодоверба меѓу чаршафите.

10 инспиративни цитати по кои ќе го паметиме Алан Рикмен

Следуваат 10-те најинспиративни цитати на актерскиот гигант Алан Рикмен, кои ќе ве поттикнат на размислување.

5 корисни совети кои ќе ви помогнат да ја намалите желбата за јадење слатки работи

Кога не внесуваме шеќер се чувствуваме уморно, ни се врти во главата и немаме сила и енергија.
12