Смуди од кафе и банани за одличен почеток на денот

За здрав и енергичен почеток на денот

Смуди од кафе и банани за одличен почеток на денот

Потребни состојки:
  • 180 милилитри кафе, оладено
  • 1 замрзната банана
  • 120 милилитри грчки јогурт
  • 1 лажица сируп од агаве
  • Коцки мраз
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не се соединат. Додадете онолку мраз колку што треба за да ја постигнете посакуваната густина. Послужете веднаш.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар