Уникатни ѓердани ги спојуваат вселената и Земјата во форма на цветни полумесечини

Артистката Кристина Хатчинсон прави комбинација од космосот и нашата планета така што создава креативни ѓердани во форма на цветни полумесечини. Овие приврзоци се исполнети со вистински цвеќиња и потоа се закачени на сребрени синџирчиња. Малите цвеќиња ни нудат интимен поглед кон убавината на природата, која овој процес ја овековечил. Погледнете колку прекрасно изгледаат тие.

(1) Уникатни ѓердани ги спојуваат вселената и Земјата во форма на цветни полумесечини

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар