Мајкл Бубле – мултиплатинестиот издавач кој јавноста го поистоветува со Френк Синатра

Тој е вистинска интернационална музичка сензација, пред чии вокални способности и најдобрите симнуваат капа.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Најдобрите мобилни апликации за убавина

Модерната технологија секојдневно ни го олеснува животот. Истото важи и кога станува збор за нашата надворешна убавина. Овие неколку апликации им помагаат на жените ширум светот да го негуваат својот изглед и да блескаат секој ден.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Неверојатни роденденски занимливости

Дали знаете колку тежи најголемата роденденска торта која некогаш била направена?
Датум: 09 сеп 2012

5 романтични квалитети кои ги има секој хороскопски знак

Без разлика дали сте веќе во врска или сте во потрага по љубов, прочитајте ги петте романтични квалитети кои ги поседува секој хороскопски знак.

Додека го чекате зеленото светло на семафорот…

Испробајте го изумот, кој „гејмерите“ од пред пред компјутерите, ќе ги префрли на крстосниците. :)
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Внимавајте што посакувате … секако дека ќе ви се оствари!

Работите се онакви какви што ги гледаме, сè зависи од тоа како ги доживуваме нештата, и доколку самите се мотивираме и насочиме кон целта, ќе ја достигнеме. Само штета што човековата упорност не е секогаш толку силна...
Датум: 09 сеп 2012
, Автор: