12 октомври 2015 | Кафе пауза

Супер мејкап совети за црнокоси и бринети

Поголемиот дел од жените се шминкаат рутински и веќе напамет ги знаат потезите и нијансите што ќе ги нанесат на нивното лице.

Дами, исплакнете ги очите: Холанѓани кои ќе ви го свртат паметот

Кој би помислил дека Холанѓаните се толку добри фраери?

5 погрешни заклучоци на кои нè наведуваат срамежливите момци

Срамежливите момци умеат чудно да се однесуваат.

12 нешта кои само Вагите можат да ги разберат

Погледнете ги 12-те нешта кои се најкарактеристични за овој хороскопски знак.

Харуки Мураками: Инспиративни мисли кои ќе ви го променат животот

„Најважното нешто кое сме го научиле во училиште е дека повеќето работи не се учат во училиште.“

Чај од шипка: Заборавено задоволство кое ги лечи сите тегоби

Денес има многу различни избори на чаеви и токму поради тоа често забораваме на старите вкусни чаеви кои го лечат телото, но и духот.

Нискокалорична храна за инстант слабеење

Колку пати сте се обидувале да ги изгубите килограмите со разни диети и фитнес програми, а тие потоа се враќале со брзина на светлината?

Најубавата шминка е насмевката: Како мажите ги гледаат природните жени?

Сè уште постојат едноставни и обични луѓе, кои и покрај овие карактеристики се многу интересни во својата едноставност.