Бил Мареј преку очите на еден негов фан

Пол Гил е канадски илустратор, аниматор, дизајнер и очигледно фан на популарниот актер и комичар, Бил Мареј. Изработил четири забавни илустрации со неговиот лик, за уметничкото шоу во Ванкувер, одржано во февруари годинава.Бил Мареј преку очите на еден негов фанГил работи во индустријата за видеоигри и како „фриленсер“, а негова најголема страст е токму илустрацијата на ликови. Принтовите со Мареј, можете да ги нарачате тука.
Бил Мареј преку очите на еден негов фанБил Мареј преку очите на еден негов фанБил Мареј преку очите на еден негов фанБил Мареј преку очите на еден негов фан


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар