15 песни за првиот свадбен танц

15 песни за првиот свадбен танц

Свадбата е голема прослава на две семејства кои се поврзуваат во едно, а првиот танц на новата брачна двојка е нешто што сите ние гости со нетрпение го очекуваат. Повеќето парови не можат да одлучат која песна е најдобра за нивниот прв танц, па ако и вие не можете да се одлучите, одберете некоја од овие песни.

1. „Never Go A Day“ – Џејсон Нелсон

2. „I Promise“ – Си-Си Вајнанс

3. „Jesus & You“ – Метју Вест

4. „God Gave Me You“ – Дејв Барнс

5. „Hundred More Years“ – Франческа Батистели

6. „Good & Loved“ – Тревис Грин и Стефани Грецингер

7. „Fighting For Me“ – Рајли Клемонс

8. „Heaven“ – Apollo LTD

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар