15 април 2020 | Кафе пауза

Портобело „пица“

Доколку сакате да експериментирате во кујната и да испробате една поинаква „пица“ ви го предлагаме токму овој рецепт за „Портобело пица“.

Чоколадна торта со мед: Домашна торта со богата глазура

Погледнете го овој рецепт како да направите чоколадна торта со мед што ќе ги задоволи апетитите на целото семејство.

Фотографии од коњи пред неверојатните исландски пејзажи

Лига Лепина е фотографка која целото нејзино слободно време му го посветува на фотографирањето.

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

Дополнителна опашка, очи што гледаат настрана и уште еден пар уши дефинитивно може да го направат вашето домашно милениче посебно.

13 видови соседи што треба да се евакуираат од нашата планета

Љубопитни, паничари, вознемирувачи, воинствени – соседите го прават животот посветол и нè учат да бидеме трпеливи.

15 песни за првиот свадбен танц

Повеќето парови не можат да одлучат која песна е најдобра за нивниот прв свадбен танц, па ако и вие не можете да се одлучите, одберете некоја од овие песни.

Што мажите буквално мислат за чувството на заљубеност?

Што мажите буквално мислат за чувството на заљубеност?

3 трендови за украсување на домот за Велигден

Западните земји веќе го прославија Велигден, па во продолжение погледнете ги овие уникатни идеи како да го украсите домот за велигденските празници.

Најдобрите парови во хороскопот: 12 љубовни комбинации што може да траат засекогаш

Овие личности се разбираат совршено. Можеби имаат сосема спротивни карактери, но во реалниот живот не можат еден без друг.

Промоција од А1 Македонија – 50% попуст на дополнителни ТВ пакети

Од денеска, А1 Македонија овозможува попуст од 50% на месечната претплата за активација на одредени дополнителни ТВ пакети.
Датум: 15 апр 2020
, Автор: