22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

За секој сопственик, неговото милениче е најубавото суштество на светот, дури и ако изгледа малку необично. Дополнителна опашка, очи што гледаат настрана и уште еден пар уши дефинитивно може да го направат вашето домашно милениче посебно. Погледнете ги овие фотографии од животни чиј необичен изглед ги прави да изгледаат многу послатко.

1. Дали оваа мачка носи уши?

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

2. Ова куче има мохавк

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

3. 1 мачка, 9 животи, 4 уши

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

4. Нејзиното име е Октомври

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

5. „Мојата прва мачка во мојот прв дом. Запознајте се со Фреди Мјаукури.“

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

6. „Мачката на мојот пријател имаше операција на усната и сега постојано ѝ се гледа еден заб.“

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

7. Запознајте го Скрапи, нордиски бог во форма на мачка

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

8. „Една повреда при раѓање ја оставила Реа само со десното уво. Како што растела, увото се поместувало на врвот на главата, правејќи ја да изгледа како еднорог.“

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

9. Спремен за должност

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

10. Неговото име е Компир

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

11. Ова е Роуди – куче и отров, 2 во 1

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

12. „Работев со 1000 мачки, но оваа мачка е најслатката што сум ја сретнал досега.“

22 фотографии од животни со необичен изглед што ќе ве шармираат

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар