3 трендови за украсување на домот за Велигден

3 трендови за украсување на домот за Велигден

Западните земји веќе го прославија Велигден, а она што е заедничко за сите верници е тоа што оваа година, Велигден се слави во посебни околности поради коронавирусот и тоа главно во домовите. Во продолжение погледнете ги овие уникатни идеи како да го украсите домот за Велигден.

3 трендови за украсување на домот за Велигден

1. Црно-бел тренд

Црно-белиот дезен е линеарен, со речиси графичка прецизност. За овој начин на украсување се користат дури и налепници за тетоважи за украсување на јајцата. Белите јајца се најпогодни за овој контраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Scandihome ♡ DIY ♡ Fotografie (@sa_mis_world) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel (@hygge_by_mel) on

2. Природни елементи

Еден од познатите скандинавски начини на украсување е т.н. хиги стил кој се потпира на природата и на нејзината убавина, така што наместо букети од градинарски пролетни цвеќиња, во вазните ќе видите гранчиња украсени со јајца изработени од хартија. Велигденските јајца на масата се украсени со салфетки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel (@hygge_by_mel) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mel (@hygge_by_mel) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Scandihome ♡ DIY ♡ Fotografie (@sa_mis_world) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Scandihome ♡ DIY ♡ Fotografie (@sa_mis_world) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVONNE (ja, wirklich mit i 😄) (@my.bouncing.heart) on

3. Пастелни бои

Оваа година, во тренд ќе бидат нежните, невпечатливи бои. Така, декоративните детали за украсување на масата како што се хартиените зајачиња ќе бидат во нежни пастелни нијанси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVONNE (ja, wirklich mit i 😄) (@my.bouncing.heart) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IVONNE (ja, wirklich mit i 😄) (@my.bouncing.heart) on

Погледнете како сами да направите велигденско дрво на среќата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар