„Валкан танц“, „Топ Ган“ или „Карате Кид“? Кој култен филм од 80-тите најмногу ви одговара според хороскопскиот знак

„Валкан танц“, „Топ Ган“ или „Карате Кид“? Кој култен филм од 80-тите најмногу ви одговара според хороскопскиот знак

Откријте кој култен филм од 80-тите совршено му одговара на вашиот хороскопски знак и ако сè уште не сте го погледнале, не заборавајте да го сторите тоа. Веруваме дека овие незаборавни филмови ќе ви го направат денот поубав.

„Валкан танц“, „Топ Ган“ или „Карате Кид“? Кој култен филм од 80-тите најмногу ви одговара според хороскопскиот знак

Овен – „Слободниот ден на Фарис Булер“

Авантурите ве привлекуваат повеќе од било што и не сакате да играте според правилата. Сакате да бидете лидер и да им дадете шанса да ве фатат за да биде многу повозбудливо. Не е невообичаено за вас да бидете во центарот на вниманието на другите луѓе и да ја искористите таа „привилегија“ за да го покажете вашето силно чувство за правда.

Бик – „Челичните магнолии“

Вие сте силни, сигурни, издржливи, своеглави и не се откажувате лесно. Црпите сила од луѓето кои ви се блиски и многу ги цените скапоцените моменти што ги поминувате со нив. Знаете и прифаќате дека животот не го сочинуваат само убавите нешта и сте свесни дека сè е прашање на перцепција.

Близнаци – „Валкан танц“

Вие сте многу дружељубива личност која е „отворена“ и забавна. Сакате да го споделувате своето знаење со другите и да разговарате со луѓето, па секоја социјална приказна може да ја претворите во интересна животна сторија. Дружењето со другите луѓе ве збогатува и не ви пречи да танцувате кога имате можност.

Рак – „Убавицата во розово“

Може да бидете одговорни и стабилни, но истовремено и тврдоглави и бескомпромисни. Може да се справите со сè што доаѓа во животот, но не секогаш ви е лесно. Имате тенденција да ги таите нештата, особено сопствените емоции, а понекогаш само сакате да се ослободите од нив.

Лав – „Топ Ган“

По природа, вие сте весели, смели, креативни и имате топло срце. Имаш тенденција да бидете самодоволни, но никој не може да ви замери за тоа. Вашата самодоверба понекогаш може да делува како да е преголема, но вие сепак сте среќни што сте толку сигурни во себе.

Девица – „Истерувачи на духови“

Можете да се справите со сè, вклучително и работите што ве плашат, а не ги сфаќате на почетокот. Но, аналитичката и студиозна Девица ќе одвои време да ги дознае и овие непознати нешта. Најголема храброст покажувате во моментите кога навистина би сакале да избегате.

Вага – „Љубовта со пари не се купува“

Вие сте голем поборник за хармонија и рамнотежа, но исто така може да бидете и безнадежен романтичар. Имате тенденција да бидете многу сентиментални, па луѓето многу ве сакаат. Вие сте популарни, но сепак секогаш им обрнувајте внимание и на оние кои се повлечени и помалку комуникативни.

Скорпија – „Гунис“

Вие сте страсни, паметни и имате силна волја. Доста сте смели и сакате да бидете во центарот на вниманието, иако честопати не сакате да го признаете тоа. Ве привлекува темнината и малку застрашувачките нешта – го сакате чувството на адреналин и сакате да осетите „страв во коските“, без оглед на тоа дали станува збор за банџи скок или добар хорор филм.

Стрелец – „Безгрижен“

Секогаш сте во движење и во потрага по нови возбудувања и начини да го „зачините“ животот. Ако треба да се спротивставите на авторитетот и да го прекршите правилото – тоа е повеќе од предизвик и задоволство за вас! Не се плашите од опасност и ризик, особено кога станува збор за нештата во кои цврсто верувате.

Јарец – „Карате Кид“

Вие сте амбициозни, упорни, постојани и реални. Вие не се откажувате никогаш и имате високи цели. Знаете дека можете да постигнете сè што планирате да направите. Сакате да имате добри учители и примери на кои се огледувате и многу ги цените, но во вашиот случај ученикот ќе го надмине учителот.

Водолија – „Аутсајдери“

Вие сте личност која дефинитивно размислува неконвенционално и секогаш правите сè на свој начин. Вие сте наметливи, независни и прилично ексцентрични. Никој не може да ве „обликува“ и токму во тоа „лежи“ тајната на вашиот шарм, кој како магнет ги привлекува луѓето околу вас.

Риби – „Остани со мене“

Вие сте љубезни, драги, полни со сочувство и сте лојални пријатели. Луѓето сакаат да бидат со вас бидејќи не сте себични и сте силно посветени на пријателствата и романтичните врски. Секогаш ќе останете со луѓето за кои се грижите, во добро и во зло.

Можеби сакате да прочитате и каков летен одмор е идеален за секој хороскопски знак?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар