10 песни кои треба да ги слушнете во месецот на свесноста на менталното здравје

10 песни кои треба да ги слушнете во месецот на свесноста на менталното здравје

Мај е познат како месецот посветен на зголемување на свесноста за менталното здравје, па затоа ви предлагаме листа од 10 песни кои ќе ви помогнат да останете позитивни во најтешките моменти.

1. „I’m Still Standing“ – Елтон Џон

2. „Don’t Worry Be Happy“ – Боби МекФерин

3. „Stronger (What Doesn’t Kill You)“ – Кели Кларксон

4. „Brave“ – Сара Барелис

5. „Fight Song“ – Рејчел Платен

6. „Survivor“ – Дестини Чајлд

7. „Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)“ – Дорис Деј

8. „I Have Confidence“ – Џули Ендрус

9. „Respect Yourself“ – Стејпл Сингерс

10. „Always Look on the Bright Side of Life“ – Монти Пајтон

Можеби ве интересира и кои се најдобрите 15 песни за првиот свадбен танц.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар