Пуштете ја оваа плејлиста додека ја китите елката за да ве обземе празничниот дух

Пуштете ја оваа плејлиста додека ја китите елката за да ве обземе празничниот дух

Можеби веќе ги извадивте кутиите со лампиони и со сијалички и почнавте да го украсувате вашиот дом. Овој период сите сакаме да се чувствуваме колку што е можно повеќе празнично, а за тоа ви треба музика со која ќе ве обземе празничниот дух. Оваа година, покрај вашите омилени хитови како што е „All I Want For Christmas Is You“, можеби ќе сакате да слушнете и некои понови песни. Пуштете ја оваа плејлиста додека ја китите елката и внесете ја магијата на новогодишните и божиќните празници во вашиот дом.

1. „Like It’s Christmas“ – Jonas Brothers

2. „Make It To Christmas“ – Алесија Кара

3. „Ribbons and bows“ – Кејси Масгрејвс

4. „Lover (First Dance Remix)“ – Тејлор Свифт

5. „Lights Up“ – Хери Стајлс

6. „Love You More At Christmas Time“ – Кели Роланд

7. „Some Things Never Change“ од „Frozen 2“

8. „Little Drummer Boy“ – Пентатоникс

9. „Last Christmas“ – Wham!

Ако сакате да слушнете и други празнични хитови, погледнете кои се најдобрите новогодишни и божиќни песни на сите времиња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар