Талентирана артистка ги покажува мачките во вистинското светло

Талентирана артистка ги покажува мачките во вистинското светло

Кога станува збор за одбирање помеѓу кучиња и мачки, најчесто постојат два вида луѓе. Од една страна се оние што ја обожаваат возбудливата природа на кучињата, а од другата страна се оние што се привлечени од мистериозноста на мачките. Не можеме да кажеме дека едните животни се подобри од другите, но кога станува збор за мачките, нивните уникатни карактеристики навистина ги издвојуваат од останатите, правејќи го животот на нивните сопственици незамислив без нив. Тоа е сосема нормално, се согласувате? Следниве илустрации го потврдуваат тоа!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар