12 јуни 2019 | Кафе пауза

20 најдобри љубовни совети кои би ги добиле од најдобрите пријателки

Најдобрите пријателки се најдобри со причина. Тие се луѓето кои се тука за нас во секое време, во добро и во лошо.

Како да ја прекинете врската со личноста во којашто сте вљубени, но не гледате заедничка иднина?

Раскинувањата не се лесни, посебно кога се работи за прекинување врска со личност во која сѐ уште сте вљубени.

Мајка измислила појас кој им помага на дечињата со попреченост да одат

Грижата за децата е навистина работа со полно работно време. Но, доколку имате дете со попреченост, кое секако ја заслужува сета љубов на светот, тоа дополнително ги отежнува работите.

Фламинго поза: Најновиот тренд на Инстаграм

Во денешниот свет на социјалните мрежи, одвреме-навреме се појавуваат интересни, но и чудни трендови на Инстаграм, особено кога станува збор за позирање.

Сè што треба да знаете за редовното бричење на интимната зона

Не користете го лосионот за тело и за интимната зона

Астрологијата со само една реченица ги открива неговите најголемите стравови

Хороскопските знаци имаат многу доблести и маани, како и голем број несигурности – тоа е сосема нормално!

Уживајте и слабејте: Рецепти за сладоледи што ќе ви го намалат обемот на струкот

Ако сакате да се разладите и да ослабете, не мора да се откажете од омилениот летен десерт.