Ако ја имате оваа крвна група, вие сте меѓу најдобрите љубовници во светот!

Ако ја имате оваа крвна група, вие сте меѓу најдобрите љубовници во светот!

Станува збор за крвната група 0!


Луѓето со оваа крвна група се одлични кога се работи за логичко размислување. Тие добро се снаоѓаат во просторот и имаат чувство за ориентација. Тие копнеат за моќ и во состојба се да се концентрираат на целите што сакаат да ги постигнат. Сепак, знаат и да реагираат импулсивно.

Често се и одлични љубовници – страсни и непредвидливи, истовремено и нежни и груби. Важно им е партнерот да ужива и понекогаш знаат да си го скрати своето задоволство со цел тој или таа да ужива повеќе. Затоа и се сметаат за најдобрите љубовници меѓу сите крвни групи.

Најмногу им одговараат партнерите кои се непредвидливи во креветот, исто како нив, бидејќи се ужасуваат од монотонија. Не сакаат однапред да знаат како нештата ќе се одвиваат бидејќи тоа им го смалува сексуалното возбудување. Отворени се за тестирање нови сексуални пози, но ништо премногу екстремно – сакаат само малку да ги зачинат нештата.

Овие луѓе во глобала се природни оптимисти, одговорни личности и совесни. Но, имаат и неколку слаби точки, како стресот и досадата. Адреналинот е тоа што ги прави да се чувствуваат живи – па што поактивни се, толку попозитивни стануваат.

Истражувањата откриваат: Сексуалниот потенцијал на мажите зависи од нивната крвна група!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар