Фламинго поза: Најновиот тренд на Инстаграм

Фламинго поза: Најновиот тренд на Инстаграм

Во денешниот свет на социјалните мрежи, одвреме-навреме се појавуваат интересни, но и чудни трендови на Инстаграм, особено кога станува збор за позирање. Во текот на последниве години имавме можност да видиме многу различни пози – од Бамби и бебе жирафа, до Барби… Најновиот тренд е фламинго позата, која веќе ги преплави социјалните мрежи на познатите ѕвезди. Па за што поточно станува збор? Позата вклучува една исправена нога, а другата благо подвиткана така што формира триаголник. Иако не е најсигурната поза за стоење, сепак ѕвездите како Бијонсе и сестрите Кардашијан ја обожаваат бидејќи ги нагласува облините. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар