10 стрипови од француски артист што ја зголемуваат свесноста за напуштање на домашните миленици

10 стрипови од француски артист што ја зголемуваат свесноста за напуштање на домашните миленици

За повеќето од нас, летото носи среќа, незаборавни моменти и секако, нашите долго очекувани летувања. Но, ова не е случајот за повеќето домашни миленици во Франција, бидејќи за нив излегувањето од домот може да значи почетокот на бурниот уличен живот. Секоја година во текот на летото, околу 100.000 миленици одеднаш стануваат несакани и се напуштаат во Франција. Ова е забележано и на македонските улици. Се надеваме дека следниве стрипови ќе ви ја прошират свесноста за важноста на вашиот миленик и дека ќе ве потсетат на нивната љубов кон вас.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар