Внук купува нова облека за дедо му и го трансформира во голема Инстаграм ѕвезда

Внук купува нова облека за дедо му и го трансформира во голема Инстаграм ѕвезда

Модните ѕвезди и инфлуенсери на Инстаграм стануваат многу предвидливи: Витки и потемнети модели покажувајќи ни го луксузниот живот на егзотични локации. Затоа и кога ќе наидеме на нешто малку поразлично, тоа веднаш ни го привлекува вниманието. Овој пат станува збор за 84-годишниот јапонски дедо Тетсуја, пензиониран професор по хемија, кој станал нова и освежувачка инспирација во светот на модата.

Тетсуја бил посетен од неговиот внук Наоја Кудо и во текот на таа недела тој целосно го трансформирал неговиот моден стил. Резултатите од фотосесијата на Тетсуја биле толку добри што Наоја не можел да не ги сподели со целиот свет. Токму затоа и му направил Инстаграм профил на својот дедо, кој за кратко време стигнал до 88 илјади фотографии и инстантна слава. Сакате да знаете зошто е тој толку познат? Погледнете ги следниве фотографии…

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар