Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

Благодарение на Јутјуб, сè почесто имаме можност да видиме креативни и прекрасни преработки на дел од најголемите музички хитови низ историјата. Ова видео е токму една ваква преработка, која е толку добра што откако еднаш ќе ја слушнете, едноставно никогаш повеќе нема да можете да ја извадите од глава.

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

PostmodernJukebox“ се познати по своите винтиџ преработки, но овој пат можеме да кажеме дека тие целосно се надминаа. Погледнете го ова видео и подгответе се за најдобра верзија од оваа песна досега. Со исклучок на оригиналот, секако.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар