13 април 2021 | Кафе пауза

Што ќе се случи со вашето тело ако почнете да вежбате пред спиење?

Можеби мислите дека вежбањето пред спиење го уништува вашиот сон, но науката докажува дека тие вежби се подеднакво здрави и ефикасни како и утринските.

Што ќе донесе розовата супермесечина на 27 април?

Астролозите истакнуваат дека енергијата на денот на полната месечина, како и неколку дена пред и по 27 април, ќе биде особено интензивна.

10 винтиџ кујни што ги победуваат сите трендови

Трендовите во уредувањето на ентериерот се менуваат исто како и модните трендови, но еден стил е секогаш во мода и не можете да погрешите со него, а тоа е винтиџ стилот.

Велигденска торта: Лесна за подготовка, без печење

Многу вкусна торта идеална за празнични пригоди.