05 јуни 2015 | Кафе пауза

Експлозивни фотографии од енергични и витални танчари

Фотографот Александар Јаковлев прави фотографии од професионални танчари кои оживуваат пред нашите очи како резултат на додадените динамични елементи, како на пример, брашно кое експлодира.
Датум: 05 јун 2015
, Автор:

10 навики кои под итно мора да ги смените за да ги заштитите бубрезите

Оштетените бубрези можат да работат и со 20% капацитет, а притоа да не се посомневаме дека нешто не е во ред со нив.

6 начини да ја ослободите вашата харизма

На патот до стојат многу препреки, но она нешто кое може навистина многу да ви ги олесни работите и да ви помогне побрзо да ја достигнете целта, е харизмата.

9 годишно девојче гради засолништа и одгледува храна за бездомници

Иако Хејли Форт има само 9 години, таа веќе им има многу помогнато на бездомниците и планира помошта постојано да ја зголемува.

Комбинација од мед и лимон: Го зајакнува имунитетот и го подобрува варењето

На сите ни е познато дека медот и лимонот можат да имаат голем ефект врз нашето здравје, а кога се во комбинација, нивното лековито дејство значително се зголемува.

Филм: Фокус (Focus)

Некои нешта во животот вредат многу повеќе отколку што сте можеле да забележите претходно

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

„PostmodernJukebox“ се познати по своите винтиџ преработки, но овој пат можеме да кажеме дека тие целосно се надминаа.

Научниците откриле неверојатна поврзаност во телото за која досега не се знаело дека постои

Еден тим истражувачи од Универзитетот за медицина во Вирџинија откриле неверојатно откритие кое може да ги промени сите учебници.

7 славни парови кои морале да продолжат да работат заедно откако раскинале

Погледнете дел од најпопуларните славни парови кои по раскинувањето морале да продолжат да работат заедно...

Никола Тесла нè предупредил уште пред 100 години: Овие 3 човечки заблуди ќе го уништат светот!

Со текот на годините, овие заблуди некако успеале да се рашират и да станат доминантно уверување ширум светот...
12