Експлозивни фотографии од енергични и витални танчари

Експлозивни фотографии од енергични и витални танчари

Фотографот Александар Јаковлев прави фотографии од професионални танчари кои оживуваат пред нашите очи како резултат на додадените динамични елементи, како на пример, брашно кое експлодира.

Московскиот жител е инаку дипломец на правниот факултет на Рускиот државен универзитет за општествени научи, но од неговата работа очигледно е дека реториката не е неговата единствена специјалност. Фотографиите на Јаковлев опфаќаат голем опсег на танцови стилови, од балет до брејк денс, но нивната исполнетост со брашно е она што ги прави толку моќни и впечатливи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар