Како звучи гласот на познатите музички ѕвезди без музика?

Како звучи гласот на познатите музички ѕвезди без музика?

Настапите во живо се навистина тешки. Постои ризик од голем број грешки, како заборавање на текстот или кореографијата, негативен фидбек од публиката… Од друга страна пак, дури и на најдобрите им се случува да го изгубат својот глас или да ги згрешат нотите. Па, погледнете што се случува со гласот на дел од најпознатите музички ѕвезди доколку не е скриен од страна на музиката.

Како звучи гласот на познатите музички ѕвезди без музика?

Добро пеење: Меган Трејнор


Меган добро се држи пеејќи ја оваа песна.

Лошо пеење: Мараја Кери


Реакциите на Ники Минаж и бебето кажуваат сè.

Неверојатно пеење: Бијонсе


Не постојат зборови за овој настап.

Прекрасно пеење: Аријана Гранде


Малата Аријана има огромен глас.

Исклучително пеење: Кристина Агилера


Кажете што сакате, но Кристина има моќен глас кој никој не може да го следи.

Очекувано пеење: Кејти Пери


Високите ноти не се баш онака како што би требало…

Пеење кое ќе ве остави без здив: Сиа


Гласот на Сиа не може да направи грешка. Дури и кога малку се крши.

Убиствено пеење: Деми Ловато


Одличен глас, прекрасно пеење.

Просечно пеење: Ријана


Одлична песна, просечен глас.

Уникатно пеење: Адел


Гласот на Адел звучи едноставно неверојатно и целосно различно.

Ексцентрично пеење: Лејди Гага


И токму затоа таа засекогаш ќе биде во нашите срца…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар