Замрзнат јогурт со вкус на малини

Замрзнат јогурт со вкус на малини

Одлично освежување за топлите денови

(1) Замрзнат јогурт со вкус на малини

Потребни состојки:
  • 1 килограм замрзнати малини
  • 375 милилитри ниско калоричен природен јогурт
  • 2 лажици мед
Начин на подготовка:

Со помош на миксер матете ги сите состојки сè додека добро не се соединат, а потоа префрлете ги во голем сад и замрзнете ги. При сервирање, за декорација додадете смрзнати малини или друг вид шумско овошје.

(2) Замрзнат јогурт со вкус на малини (3) Замрзнат јогурт со вкус на малини


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар