Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

4. Чорапи со ромбови

Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

Доколку сте ги одбрале чорапите со шарени дијаманти, вие сте авантуристи и малку диви. Вистински уживате во возбудата која доаѓа од преземањето ризици. Вие сте првата личност која секогаш предложува да се проба нова храна или да се истражи нов дел од светот. Понекогаш дури и попрво би скокнале од авион, отколку да одите во кафуле со пријателите. Вие сакате да живеете на работ и на вашите пријатели тоа многу им се допаѓа. Иако луѓето пробуваат да ве скротат, сепак вие си останувате верни на себе. Потребна е храброст со цел да се соочите со светот со тој авантуристички дух кој го имате. Кога станува збор за работа, вие се обидувате своите проекти да ги зачините со мала доза ризик. Можеби сега е вистинското време да го направите првиот чекор и да ја напишете книгата која отсекогаш сте сакале да ја пишувате или да започнете со работата која отсекогаш сте ја сонувале.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар