Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

2. Чорапи на линии

Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

Доколку ве привлекува уредната природа на линиите, тоа покажува и дека сакате нешта кои се сигурни и на кои можете да се потпрете. Како резултат, сте се изградиле како личност на која секој човек би можел да се потпре. Вашите роднини и пријатели знаат дека секогаш можат да сметаат на вас. Вие исто така сте и добар слушател. Најверојатно другите доаѓаат кај вас за совет или често ви се доверуваат. Сигурно ги знаете сите тајни на вашите пријатели кои без проблем ги чувате во себе. Поради вашата доверлива природа, сите сакаат да бидат ваши пријатели, само внимавајте да им возвраќате со иста мера. Суштината на добрата комуникација лежи во рамнотежата помеѓу слушањето и споделувањето. Отворете се малку повеќе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар