Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

8. Разнобојни чорапи

Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

Вие сте гласни, горди и не се плашите да го покачите тонот на својот глас. Вие сте родени забавувачи, а ако не сте на вистинска сцена, го претворате целиот свет во ваша голема сцена. На сите забави луѓето се собираат околу вас со цел да ги чујат вашите смешни и одлично раскажани приказни. Поради вашата театрална природа, вие сте им забавни на оние луѓе кои сакаат да се дружат со вас. Погрижете се да не зборувате толку гласно со цел и другите да ве чујат додека зборувате. Најдете време за интеракција еден на еден со своите пријатели и бидете сигурни дека зборувате исто толку колку што слушате. Бидете великодушни со вашите пријатели и односот ќе ви биде поцврст од кога било претходно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар