Просечната жена ги крие овие 5 нешта од својот сопруг

Кога стапува жената во брак, таа дава ветување дека како сопруга ќе му кажува сѐ на својот маж. Сепак, ова во пракса не се случува баш секогаш.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Откријте зошто сте дебели: Во кој тип спаѓате и како да се ослободите од вишокот килограми?

Научно е докажано дека постојат 6 видови дебелина и сите тие настануваат како резултат на различни причини.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Спирулина – Еликсир за добро здравје и убавина

Спирулината е едноклеточна слатководна алга која претставува извор на огромен број хранливи материи.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Цитати коишто ја покажуваат приврзаноста на децата кон своите баба и дедо

Кога родителите не се присутни, тука се бабите и дедовците да ја пружат својата љубов.

ТВ серија: Наркоси (Narkos)

ТВ серија базирана според вистинската приказна за Пабло Ескобар

Направи сам: Прекрасни декорации од есенски лисја за вашиот дом

Само неколку креативни идеи може да ви помогнат со насмевка да ги поминете есенските денови.

Осудени да лутаат: 3-те хороскопски знаци кои ќе имаат повеќе од еден брак

Изгледа овие знаци немаат толку среќа да остарат среќно покрај една личност.

5 филмски парови кои ги дефинираат љубовните врски во денешно време

Погледнете ги следниве 5 филмски парови врз кои сите млади се потпираат со цел да пронајдат љубовта на својот живот...

Музеј со минијатурни филмски сцени ни покажува како се снимале филмови пред компјутерите

Станува збор за музеј на 5 ката во кој се наоѓаат над 100 минијатурни филмски сцени.

5 причини зошто треба да пиете само црно кафе, без грижа на совест

Кафе. Една од омилените мали шолји задоволство кои човекот некогаш имал можност да ги доживее.