Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

3. Чорапи со точки

Тест: Чорапите кои најмногу би сакале да ги носите откриваат длабоки тајни за вашата душа

Љубителите на точките сакаат забава, но на мирен начин. Вие сте срамежливи и воздржани во однос на вашите пријатели и колеги. Наместо да барате внимание од нив, вие само мирно седите во аголот и набљудувате. Вашата срамежлива природа не ве прави здодевни, туку вие едноставно не чувствувате потреба да врискате од кров како што некои други луѓе од вашиот живот сакаат да прават. Сепак излезете малку од вашата ограда – тоа е секогаш добар совет, особено за некој како што сте вие. Па, доколку немате обичај да кажувате смешни приказни или вицови на забава, време е да подготвите нешто однапред и малку да повежбате. Вие можете сите да ги изненадите со вашата интелигенција и хумор.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар