Слики што враќаат во детството: Сите сме ги виделе овие работи во куќите на нашите баби и дедовци

Слики што враќаат во детството: Сите сме ги виделе овие работи во куќите на нашите баби и дедовци

Можете ли да се сетите како се чувствувавте кога одевте кај бабите и дедовците како мало дете, тие мириси, вкусови и моменти? Многу луѓе со тага се сеќаваат на деновите на безгрижност, скромност и среќа.

На Инстаграм има профил на кој луѓето објавуваат фотографии од работи што ги поврзуваат со детството. Некои од нив и денес се користат во многу домови и многу е убаво да се видат.

Ver esta publicación en Instagram

Una publicación compartida de detedevedesetih (@dete_devedesetih)

Погледнете како еден иден дедо ја користи својата мачка за да го научи својот син како се капе бебе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар