Реклама на Мекдоналдс која ќе ве потсети дека треба да му дозволите на детето во вас да блесне овој Божиќ

Реклама на Мекдоналдс која ќе ве потсети дека треба да му дозволите на детето во вас да блесне овој Божиќ

Мекдоналдс ги зачуди сите со прекрасна анимирана реклама што ќе натера многу луѓе да размислат, особено родителите на големи деца кои веќе не ја делат истата возбуда како порано. Видеото го прикажува животот на една мајка, која се обидува да го разбуди божиќниот дух кај нејзиниот пораснат син, кој ја заборавил магијата на празниците.

Реклама на Мекдоналдс ќе ве потсети дека треба да му дозволите на детето во вас да блесне овој Божиќ

Божиќ е повеќе од празник, тоа е најдоброто време за поврзување со семејството. Некои од вас можат да се препознаат себеси на видеото, некои се возбудени родители кои сè уште го сакаат Божиќ и сакаат да го направат посебен за своите деца. Сепак, има многу деца кои пораснале и веќе не се чувствуваат возбудено за време на овие празници. Но, можете да најдете нов извор на инспирација и да вратите дел од тој празничен дух.

Играчките и подароците можеби веќе не се толку возбудливи, но ако нешто можете да научите од ова видео, тоа е дека овој ден не е само за материјални работи. Целта е да бидете заедно со семејството и да си поминете убаво.

На крајот на оваа емотивна реклама, „големото дете“ му дозволува на неговото внатрешно дете да излезе на виделина и конечно се сеќава зошто овој ден е толку посебен. Сите можеме да научиме нешто од оваа приказна и да се обидеме да го направиме овој ден посебен за нас и за нашето семејство бидејќи никој не е премногу стар за Божиќ.

Погледнете го и овој анимиран филм што ќе ве потсети кои се вистинските вредности на Божиќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар