05 ноември 2020 | Кафе пауза

Изгледа како да не е од Земјата: Сигурно не сте виделе ваква печурка досега

Оваа печурка е идентификувана во 1942 година и е посебна по тоа што нејзините плодоносни структури се одделуваат и ослободуваат спори кои светкаат како диско топки.

Како да ги решите проблемите со видот?

Видот ослабува кај сите луѓе со текот на годините, но наглите промени можат да укажат на нешто посериозно, како што се оштетување на рожницата, на леќата или на оптичкиот нерв.

Зошто ви е тешко да се сетите на работите што ви се случиле пред 4-тата година од животот?

Велат дека карактерот на секоја личност се формира во детството, но сигурно не се сеќавате на речиси ништо од раното детство.

Загатка: Можете ли да ја пронајдете скриената кацига меѓу моторите?

Дали ќе ја пронајдете за помалку од 38 секунди? Ве предизвикуваме!

Изберете слика и откријте што ве чека овој ноември

Следете ја интуицијата и изберете слика за да ја дознаете вашата судбина во блиска иднина.

„Dad’s pants“ се панталоните што ќе бидат во тренд оваа сезона

Ако ви е доста од деновите поминати во тренерки или хеланки, а фармерките сè уште не изгледаат како удобен секојдневен избор, време е за „Dad’s pants“ - модел кој наскоро ќе биде многу тренди.

Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Нема ништо поубаво како украсен влез кој ќе направи да ја почуствувате есента во вашиот дом.

10 начини како да ги освоите срцата на луѓето без да кажете ниту еден збор

Откријте што им помага на познатите да останат смирени и опуштени кога разговараат едни со други и кои нивни тајни можете да ги усвоите и да ги користите во секојдневниот живот.