Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Нема ништо поубаво како украсен влез кој ќе направи да ја почуствувате есента во вашиот дом. Всушност, ова е местото во домот каде најверојатно ќе ги поставиме тие есенски вибрации – празнични тикви, ткаени текстури и украси со црвена и златна боја.

Значи, ако сте подготвени да направите големи промени оваа сезона, продолжете да читате и да се инспирирате за да му дадете есенски изглед на вашиот влез.

1. Француска врата со стакло

Ако сакате да му дадете повеќе светлина на домот, тогаш овие врати се идеални!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kimberly | Interior Designer (@lemonleafhomeinteriors) el

2. Сини кадифени тикви

Не мора сè да биде портокалово. Оваа сезона гледаме декор од сите нијанси и текстури, како овие сини кадифени тикви.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Decor Gold Designs ✨ Jennifer (@decorgold) el

3. Висечки корпи

Прославете ја сезоната на берба со висечки корпи исполнети со цвеќиња. Соберете некои од вашите омилени од градината или купете свеж букет.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Decor Gold Designs ✨ Jennifer (@decorgold) el

4. Интересни тапети

Направете промена и во тапетите и оваа сезона одберете нешто поедноставно.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de 🌿 Becca Bertotti 🌿 (@adventuresindecorating1) el

5. Лустер кој изгледа како шишарка

Друг начин да се прослави есенската сезона е со џиновски лустер кој личи на шишарка.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de The Otto House (@theottohouse) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Liz | Lizzy Designs (@lizzydesigns_) el

Погледнете ги овие 20 фотографии што докажуваат дека атрактивниот лустер ќе ја разубави секоја соба во домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар