Загатка: Можете ли да ја пронајдете скриената кацига меѓу моторите?

Загатка: Можете ли да ја пронајдете скриената кацига меѓу моторите?

Ако сте сопственик на мотор, се надеваме дека исто така вложивте во сигурен шлем што треба да го носите на секое возење. Денес решивме да споделиме една загатка каде што треба да ја пронајдете скриената кацига меѓу море со мотори, клучеви и други работи што би ги нашле во добро снабдена гаража. Дали ќе ја пронајдете за помалку од 38 секунди? Ве предизвикуваме!

Ако сè уште не можете да ја решите загатката, погледнете го решението.

Загатка: Можете ли да ја пронајдете скриената кацига меѓу моторите?

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Можете ли да ја пронајдете скриената кацига меѓу моторите?

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар