Пробајте нешто поинакво: Тост во рерна

Доколку сте љубители на тостови и сендвичи, тогаш пробајте малку поинаков рецепт, тост подготвен во рерна.

Оваа вечер подгответе си нешто посебно: Француски тост со компот од шумско овошје

Зарем има подобар начин да се наградите за добро завршената работа?

Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, ќе налетате на нешто што ќе ви го преврти целиот свет.

Откријте што зборува за вас вашиот омилен појадок

Верувале или не, она што обожавате да го јадете наутро може многу да каже за вашиот карактер.

Тост со сирење, лимон и босилек

Ваков освежувачки тост не сте пробале!

Што вели појадокот за вас?

Откријте дали сте природен лидер, следбеник, опуштен или имате потреба сè да контролирате според начинот на кој го јадете вашиот утрински домашен тост.

Појадокот никогаш не изгледал послатко: Тост лепчиња во форма на мечиња

Овој калап за тост лепчиња е јапонски изум кој обичната храна ја претвора во нешто многу интересно и креативно, правејќи ни го појадокот омилен оброк.
Датум: 26 авг 2014
, Автор:

6 креативни начини да направите јајце на око

Применете некој од овие кул начини да си приготвите уникатно јајце на око во облик на круг, цвеќе или срце, кои не само што изгледаат интересно, туку имаат и одличен вкус. Бонус: вашите гости ќе бидат воодушевени! :)

Артистка рекреира познати уметнички слики на тост лепчиња

Норвешката артистка Ида Скивенс го издигна играњето со храна на сосема ново ниво.

Уметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

Јапонците прават симпатични тостирани лепчиња, кои секој од нас би сакал да ги види на својата трпеза. Сѐ што ви е потребно за да ги изработите е алуминиумска фолија, скалпел и малку креативност.

Игра на неделата: Печен си

Динамична игра во која едно парче леб бега од чудовиште, прескокнува дупки и во неговото патешествие собира џем и путер од кикирики сè со цел да на крај да влезе во тостерот и да се претвори во тост.
12