Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Во истиот момент кога ќе помислите дека сте виделе сè, ќе налетате на нешто што ќе ви го преврти целиот свет. Денес, тоа нешто е тост со кашкавал во боите на виножитото кој е голем хит во Хонг Конг. Универзумот никогаш повеќе нема да биде ист!

(1) Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?

Боите во кашкавалот доаѓаат од лаванда (сино), босилек (зелено), домати (црвено) и комбинација од 4 видови сирења (жолто). Не знаеме дали овие вкусови одат добро заедно или не, но тостот без сомнение вреди да се купи токму поради својата колоритност. Па, што мислите, би му дале ли и вие шанса на овој нов специјалитет кој има шанса да ви го промени животот засекогаш?

(2) Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото? (3) Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото? (4) Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото? (5) Би го пробале ли овој тост со кашкавал во сите бои од виножитото?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар