02 април 2015 | Кафе пауза

Заборавете на виртуелните средби – ова се 5 причини да одите на вистински љубовни состаноци

Погледнете ги следниве 5 причини зошто треба конечно да излезете од вашата удобна зона, а со тоа и да одите на вистински љубовен состанок.

Какви се жените во кревет според нивната градба на телото?

Кога ќе се соберат одредени статистички податоци за градбата на телото не жените и начинот на кој водат љубов се добива и одреден шаблон по кој може да се определи кој тип на тело што носи во кревет.

ТВ серија: Вратените (The Returned)

Во едно мало гратче почнуваат да се враќаат луѓе за кои 4 години се претпоставувало дека се мртви...

Како со помош на одредени миризби можете да добиете сè што ќе посакате?

Дали сте знаеле дека одредена миризба може да ви помогне да победите во одредена ситуација и да го добиете токму она што го сакате?

Ослободете се од митесерите на лицето со оваа маска од само две состојки

Оваа маска ќе помогне во нивното отстранување, а со тоа ќе спречи и бактериите да завладеат со порите на кожата на вашето лице и да создадат акни.

5 неодоливи постапки на мажите кои предизвикуваат секоја жена да се стопи

Сигурни сме дека секоја жена барем еднаш ги искусила овие ситуации и се почувствувала прекрасно, па токму затоа се надеваме дека мажите никогаш нема да престанат да ги прават.

Која е идеалната висина на потпетици за вас?

Потпетиците се пекол низ кој жените не сакаат да минуваат, но не ни мораат ако знаат која висина е идеална за нив.

5 суштински состојки на прекрасното секојдневие

Извонредните работи можат да ни се случуваат секојдневно и за нив не ни треба некаква привилегија, туку треба да ги најдеме во себе.

Тост со сирење, лимон и босилек

Ваков освежувачки тост не сте пробале!

Ѕвездите ви откриваат дали и тој е заљубен во вас

Вашата врска станува сериозна, вие имате силни чувства, но сè уште не сте сигурни дали и тој е заљубен во вас?

Би се вработиле ли на некое од овие неетички работни места?

Финансискиот надомест е најважниот мотив за многумина кога станува збор за изборот на работното место, но секако постои и желба таа работа да има некаква смисла, да помага и да служи некому.

Направете сами: Здолниште со висок струк од стара ролка

Ако во вашиот шкаф сè уште немате здолниште со висок струк, земете една од старите ролки кои веќе не ги носите и со помош на овој туторијал трансформирајте ја во ова одлично парче облека.
12